27 Şubat 2017 Pazartesi

Demirdöküm Kombi Yüksek Basıncı Düşürme

Demirdöküm kombiler genel anlamda tüketiciler tarafından sürekli arıza durumlarında müdahale ister. Bu müdahale yeri geldiğinde kombi kullanıcıları tarafından yapılır yeri geldiğinde servis müdahalesi ister. Bizler de sizlere bugün yapabileceğiniz bir müdahale konusunda bilgiler sunabilmek amacı ile huzurlarınıza çıkmış bulunmaktayız. Sizlere bugün kombiye fazla su bastığınızda bar değerini düşürme konusu ile alakalı bilgiler sunarak yardımcı olacağız. Demirdöküm Servisi olarak sizlere bilgiler sunmaya başlayabiliriz.


Demirdöküm Kombi Basınç Seviyesi Kaç Olmalıdır?

Demirdöküm kombilerde yer alan bar değerinin normal seviyesi 1 ile 2 barın arasıdır. Bu değerin üstü yüksek basınç anlamına gelir. Bu değerin altı ise düşük basınç demektir. Yalnız her zaman için 0 a yakın bar düşüktür 2,5 bar üstü yüksektir.

Demirdöküm Kombi Yüksek Basıncı Düşürme

Yapabileceğiniz uygulama aslına bakılırsa çok basittir ve herkes tarafından uygulanılacak şekildedir. Yapılacak uygulama kombideki basıncı petek havasını alarak düşürmektir.

Petek havasını alarak düşürebilirsiniz. Bulunmadığı durumlarda tornavida da işe yarayacaktır. Peteğin hemen üst yan kısmında bulunan müşür bölümünü açarsanız ve bu bölümden su alırsanız kombideki su basıncında azalma olacaktır. Bu uygulama en basit uygulamalardan olmaktadır ve sizler tarafından da kolayca yapılabilir.

Tahliye vanasını açarak düşürebilirsiniz. Fakat bu durumda aklınıza emniyet ventili gelmesin. Emniyet ventili kombiye monteli parçadır. Fakat tahliye vanası genelde ıslak ve mermer olan kısımlarda yer alır. Kombi barını azaltma işlemini bu tahliye vanasını bulup açarak da düşürebilirsiniz. Bu bölümden su gelir ve yine kombi su basıncı düşürebilir.


Bu uygulamaları yalnızca kombiye fazla su bastığınız zaman uygulamalısınız. Aksi durumda yapacağınız basınç yükselme sorunundaki basınç düşürme sorunu çözümlemez. Aksine yaşadığınız sorun artar. Daha farklı sorunları beraberinde getirebilir. Bu sebeple de basınç yükselme sorunu var ise mutlaka işinde uzman olan kişilerden yardım talep etmeniz gerekmektedir. Demirdöküm Servisi ni de bu durumla alakalı bilgi ve yardımlar için arayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder